Ankara Dövmeci

Dövme Yaptırmadan Önce Tavsiler

dövme yaptırmadan önce tavsiyeler
Dövme

Paylaş :

İçindekiler

Dövme yaptırmak, sadece derinizin altına boya mürekkeplerinin iğne yardımıyla enjekte edilmesinden ibaret değildir. Dövme yaptırmak; dövme yaptırmaya psikolojik ve teknik hazırlık, dövme yapımı ve dövme sonrası bakım konularının hepsinden oluşan bir bütünlüktür. Herhangi bir aşamada göstereceğiniz zafiyet, sonucun istediğiniz gibi olmasına engel olur. Dövmenin verimini düşürür ve daha da önemlisi sağlığınızda ciddi problemler yaratabilir. Bunların başınıza gelmemesi için, iyi bir dövmenin temellerini oluşturan hazırlık aşamasıyla ilgili tavsiyelerden bahsetmek istiyoruz.

Dövme yaptırmadan önce uyulması gereken tavsiyeler nelerdir?

  • Dövme modelinizi kendinize ait ve anlamlı olacak şekilde seçiniz. Uzun vadede taklit sonucunda yaptırdığınız dövmeler sıkılmanıza sebep olacak ve ‘pişti’ durumları oldukça başınızı ağrıtacaktır.
  • Sosyal medyanın nimetlerinden faydalanın. Bu sayede ‘Instagram’ ve ‘Twitter’ gibi sosyal medya platformlarında bulunan dövme ustaları ve stilistlerinin hesaplarından faydalanabilirsiniz.
  • Alerjen olmamaya özen gösteriniz. Bu konuda vereceğimiz tüyo; eğer bir ruja, fara veya makyaj malzemenize alerjiniz varsa, bunu doktor kontrolünde tespit ettiriniz. Dövme yaptırmadan önce ise dövme ustanıza söyleyiniz.
  • İyi bir dövmenin ucuz olduğuna inanmayınız. Firmalar bazı kampanyalar dışında fiyatlarını belirli bir standardın üzerinde tutar. Çünkü kullanılan malzemelerin kontrol belgesi olanları, fiyat olarak ucuz sayılmaz. Bu işlemin tümüne fiyat yansıdığında ucuz dövmeden kaçınmanız gerekir. Çünkü genelde ‘merdiven altı’ denilen bu yerlerde yapılan dövmeler, kişilerin bir ömür pişman olmasına sebep olur.
  • Yazı yazdırmak istiyorsanız, imla kurallarına dikkat ediniz. Doğru yazılmayan sözler, sizin karşınıza insanlar tarafından komik duruma düşülebilecek durumlara sebep olabilir.
  • En çok acıyacak bölgeleriniz; ayaklarınız, poponuz ve kaburganız olacaktır. Bu yüzden bu bölgelere dövme yaptırmak isterseniz yanınıza ‘Advil’ tarzında yan etkilere ve farklı semptomlara sebep olmayacak bir ağrı kesici alabilirsiniz.
  • Dövme yaptırmadan önceki gün uykunuzu iyi almanız gerekir. Karnınızı güzelce doyurun ki, bu sizin acı eşiğinizin artmasına yardımcı olur.
  • Son olarak vereceğimiz tavsiye en önemli olanıdır. Lütfen önceden dövme yaptıracağınız yere gidip gerekli kontrolleri sağlayın. Sağlık ve hijyen konularına dikkat etmeniz, dövme yapım bütünlüğünde diğer adımlara gönül rahatlığıyla geçmenize yardımcı olur.
0 0 oylar
Değerlendirin
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İletişime Geçin!
Bize yazın.
Scan the code
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Hemen Arayın!