Ankara Dövmeci

Dövme Yapım Aşamaları Nelerdir?

dövme yapım aşamaları nelerdir
Dövme

Paylaş :

İçindekiler

Dövme yapım aşaması; tahmin ettiğiniz üzere sadece uygulanan işlemden ibaret değildir. Karar aşaması ve dövme sonrasındaki bakım süreci de yapım aşamasının tamamlayıcı unsurlarıdır. Kişilerin dövme yaptırırken uygulayacakları aşamaları, size anlatıp; bu konuda bir karar vermeniz takdirde olabildiğince yardımcı olmasını sağlayacağız.

Dövme yapım aşamaları nelerdir?

  • Dövme yaptırırken ilk yapılacak şey, doğru bir karar süreci geçirmektir. Çünkü kalıcı dövme, hemen kurtulabileceğiniz veya değişimi çok basit bir işlem içermez. Dövme konusunda kararınız net olmalı, fikirleriniz şüphede ise emin olana kadar beklemenizi tavsiye ederiz. Çünkü dövme karar aşamasındaki kararsızlığınız, uzun vadede dövmenize yansır. Bu süreç bir iletişim geçişini bünyesinde barındırmaktadır. Sizin kararsızlığınız, dövme yapım aşamasında dövme ustasına geçerek olumsuz sonuçlara sebep olabilir.
  • Dövme ustanızın seçiminde profesyonel yaklaşmalısınız. Öncelikli amacınız en ucuz maliyet değil, en sağlıklı, en hijyenik ve en memnun kalınan uzmanlardan yararlanmak olacaktır. Dövme yapacak kişinin lisanslı belgesi olmalıdır. Ayrıca kullanacağı malzemeler, kalite ve kontrol testlerinden geçmelidir.
  • Dövme yaptırmaya ve modeline karar verdikten sonra sıra tasarım aşamasında. Tasarım aşamasında lütfen modelinize karar verdiğinize ve kontrolü en iyi şekilde yaptığınıza emin olun. Bu sizi uzun vadede üzecek imla hataları ve garip şekillerden korumak için önemli bir detaydır.
  • Dövme yaptırma aşamasında önemli olan sakin kalmanız ve hazırlıklı gitmeniz gerektiğidir. Acı eşiğiniz, onu hissetmenize sebep olacağı için, o konuda bir tahmin belirtmek zor olacaktır. Bu esnada size sevindirici bir haberimiz var. Acıyı hissetmenizi engelleyecek hormonlar salgılanarak devam ettiğiniz bu sürecin sonunda, dövmenizin başarılı olmasıyla salgılanan seratonin hormonu birleşir. Bu sayede artık o acıdan eser kalmaz.
  • Dövme yaptırmak şu aşamada da sona erdi denilemez. Başarılı bir dövmenin ortaya çıkması ve bunun kalıcılığının sağlanması için iyi bir bakım süreci gerekir. Kişilerin genel olarak dikkat etmediği bu konu, uzun vadede dövmenin verimini düşürür. Kişiler bu yüzden istedikleri sonuçları alamazlar. Bu tarz üzüntüleri yaşamamak için dövmenize ve özellikle kendi sağlığınızın bakımına dikkat edin. Gerekli özeni gösterdiğiniz takdirde sorunsuz bir dövme yapım aşamasını geride bırakmış olacaksınız.
0 0 oylar
Değerlendirin
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Hemen Arayın!