Ankara Dövmeci

Dövme Bakımı Nasıl Yapılır?

dövme bakımı nasıl yapılır
Dövme

Paylaş :

İçindekiler

Dövme yaptırmak, dövme sahibi için oldukça anlamlıdır. Bir resim, bir şekil veya bir yazı. Amaç burada kişinin dövme yaptırırken tam manasıyla amaçladığına ulaşmasıdır. Bu sayede dikkat çekmek için yaptırdıysa dikkatlerin üzerine toplanılmasını, kendince bir mesaj vermek istediyse mesajın yayılmasını sağlar. Dövme, yaptırılırken kişiden kişiye göre acı duyulmasına sebep olur. Fakat önemli daha başka bir konudur. Sağlık ve hijyen, dövme işlemi süresince ilk planda olmalıdır. Bu süreç sadece dövme yaptırma işlemini değil, işlemden sonraki bakım zamanını da kapsamaktadır. Çünkü dövme sadece yapılış anında başarılı sayılmaz, dövme bakımı ve temizliği de doğru şekilde yapılırsa başarılı sayılır. Peki, dövme yaptırdıktan sonra yapılması gereken bakımlar nelerdir? Bakımlar esnasında dikkat edilmesi gerekenler, uygulanacak adımlar nelerdir? Şimdi bu adımları inceleyelim:

  • Dövme işlemi sona erdiğinden 6 saat sonrasında, dövmenizin bölgesinde yapılmış olan bandajları çıkartınız.
  • Kendinize bir adet anti-bakteriyel bir sabun edininiz. Dövmenizin üzerinde herhangi bir şekilde sabun kalmayacak duruma kadar köpükleyin ve soğuk suyla yıkayın. Burada önemli olan konu, ılık veya sıcak suyla yıkamamanız olacaktır.
  • Bu işlemin ardından dövmenizin üzerini tamamen temiz ve kuru bir kâğıt havlu ile kurulayınız. Bu işlemden sonra dövmenizin üzeri açık kalmalıdır. Lütfen bu işlem sonrasında dövmenize bir şey sürmeyin.
  • Bu işlemden tam 6 saat sonrasında anti-bakteriyel sabunla köpükleme ve kurulama işlemini tekrarlayınız. İki işlem arasında terlememek önemlidir. Dövmenizin sağlığı için mikrop barındıran ve mikrop kapmanıza sebep olabilecek ortamlardan uzak durunuz.
  • İkinci yıkama işleminden sonra kritik bir 4 günlük süreç başlar. Çünkü bu süre boyunca dövmenize herhangi bir şekilde su değmemesi gerekmektedir. Bu süre 4 günden fazla da sürebilir. Dövme işlemi sırasında işlenen bölgede açık yara kapandığında bölgenin mikrop kapma olasılığı sona erecektir.
  • İkinci yıkama işleminden 4 ile 5 saat sonra ise başlamanız gereken günde 4 kere, 1 hafta olacak şekilde uygulayacağınız vazelin sürme başlayacaktır. Çünkü vazelin dövmenize parlaklık verecektir.
  • Bu işlemlerden sonra dövmeniz kullanıma hazır olacaktır. Fakat siz yine de 2 hafta boyunca yüzmeyiniz. Mikrop kapabilecek bütün ortamlardan uzak durunuz.
0 0 oylar
Değerlendirin
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Hemen Arayın!