Ankara Dövmeci

Dövme Bakım Kremleri

dövme bakım kremleri
Dövme

Paylaş :

İçindekiler

Dövme yaptırmak, içerisinde birçok farklı süreci barındırır. Her ne kadar karar verme ve dövmeyi yaptırma aşamaları önemliyse, bir o kadar önemi olan bir aşama daha vardır. Bu aşama; dövme kararınız ne kadar iyi olursa olsun, işlem ne kadar içinize sinerse sinsin, dövmenizin başarılı olmasına engel olabilir. Bu süreç bakım ve iyileşme sürecidir. Peki, bu süreçte kullanmanız gereken temel bakım kremleri ve onların özellikleri neler olmalıdır? Şimdi size bunlardan bahsetmek istiyoruz.

Dövme bakım sürecinde kullanılan kremler nelerdir?

Dövmeniz yapılıp, üzeri bantlandıktan sonra; eve gittiğinizi düşünelim. Eve gidince 3 saat bekleyin ve ardından dövmenizin üzerindeki pansumanı çıkartın. Seba-med veya Protex adlı sıvı sabunları, bir şişe içme suyuyla karıştırın. Bu karışımı kâğıt havluya dökün ve dövmenizin üzerini hafifçe ovarak temizleyin. Temiz bir kâğıt havlu ile üzerini temizleyin ve kurulayın. Üzerine çok ince bir şerit eklinde Optimus kremi sürebilirsiniz. İlk haftanın sonuna kadar banyoya girerken dövmenizin üzerini vazelinle kapatın. Dövme yüzeyiniz çok şişerse veya kızarırsa üstüne koruma sağladığınız bölgeye buz tedavisi uygulayabilirsiniz. Eğer dövmeniz ayak bileğinizin etrafında ise buz kompleksini kesinlikle uygulayın. İlk beş gün boyunca spor yapmayınız. 1 hafta geçtikten sonra uyguladığınız Optimus kremi bırakınız. Bepanthol krem kullanmaya başlayınız. 4-5 gün daha bu kremi uyguladıktan sonra emilim başlayacaktır. Emilim düzeniniz oturduktan sonra artık kremi kullanmayı bırakabilirsiniz.     Dövmenizin uzun süreli şekilde canlılığını korumak isterseniz, güneşe çıkmamaya dikkat ediniz. Güneşten korunmak için de birçok medikal yöntemler seçilebilir. Dövme yüzeyini oldukça iyi şekilde korumalısınız. Bu korumayı sağlamak için önerilen güneş kremlerinden birisi Avene 50 plus korumalı krem olacaktır.

Tüm bu öneriler ve uyarılardan sonra, dövme bakımınıza dikkat edeceğinizin farkındayız. Bu sadece bir yük olarak gelmesin size, çünkü uzun vadede bu sağlığınızı etkiler. Cildinizde harika bir etki bırakacak dövmenizin, bu etkiyi göstermemesine sebep olacak etkenlerden uzak durunuz. Düzgün bir bakım, iyi bir dövmenin altına atılacak son bir imza gibi olacaktır. Bu sayede kendinizi ödüllendirmiş olacaksınız.

0 0 oylar
Değerlendirin
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Hemen Arayın!