Ankara Dövmeci

Dövme Yapılırken Acı Verir mi?

dövme yapılırken acı verir mi
Dövme

Paylaş :

İçindekiler

Kişiler birçok sebepten dolayı dövme yaptırabilirler. Bu kadar çok dövme yaptıran kişi varken, aslında bir o kadar da dövme yaptırmaktan son anda vazgeçmiş kişiler bulunmaktadır. Bunun sebebi; yazımızın da temelini oluşturacak, dövmenin acı verip vermediğinin bilinmemesinden kaynaklanır. Size yazımızda dövmenin verebileceği acıyı tarif etmeye çalışıp, peşinden de bu acıyı azaltabilecek ufak tavsiyeler vereceğiz.

Dövme yapılırken acı verir mi?

Dövme konusunda yorum yapılırken önce şunu düşünmek gerekir. Dayanılmaz bir acı verseydi, dövme bu kadar yaygın olur muydu? Bu yüzden, dövmenin dayanılmaz derecede bir acı vermediği söylenebilir. Fakat dövme yapılırken, modern dövme makinelerinin çalışma prensibini bilmeniz; acıyı hayal etmeniz açısından size yol gösterici olacaktır. Elektrik devresinin açılıp kapanması prensibiyle çalışan dövme makinesinin ucundaki iğneler, deri altına dakikada yaklaşık 3000 tane delik açabilirler. Bu sayede dövme mürekkebi deri altına işlenir. Derinizin altına işleyen mürekkep, yağ tabakanıza ulaşınca dağılır ve de bulanıklaşmaya başlar. Bu yüzden mürekkebin bu katmana kadar ilerlememesi gerekir. Acı konusuna gelecek olursak, bunu tam anlamıyla limitlemek ve değer vererek açıklamak doğru ve mantıklı olmayacaktır. Çünkü her kişinin acı eşiği birbirinden farklıdır.

Dövme yapılması esnasında acınızı azaltacak yöntemler nelerdir?

  • Alkol kullanımından uzak durunuz: Alkol alımının dövme yapımında acıyı azaltacağına dair yaygın bir yanlış var. Aksine alkol; kanınızı seyrelttiği için, dövme seansınızın uzamasına ve sizin acıya daha uzun süre tahammül etmenize gerek kalacaktır.
  • Su içmek: Dövme yaptıracağınız günün öncesinde bol bol su tüketmeye başlayınız. Derinizin yapılan uygulamayı kabul etmesi için su oranının yüksek olması, size büyük kolaylık sağlayacaktır.
  • Kahvaltı yapmak: Dövme yaptıracağınız gün kahvaltı yapmanız, sizin uygulanan seans aşamasında dayanıklılığınızı arttıracaktır. Bu sayede acı eşiğiniz artacaktır.
  • Seanslar esnasında ara vermek: Bilinenin aksine dövme aralıksız bir işlem bütünü değildir. Bu acıyı tek seferde seçmek zorunda değilsiniz. Bu yüzden yorulduğunuz ve acı hissettiğiniz anlarda ara vermek için izin isteyebilirsiniz.
0 0 oylar
Değerlendirin
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Hemen Arayın!