Ankara Dövmeci

Minimal Dövme Nedir?

minimal dövme nedir
Dövme

Paylaş :

İçindekiler

Dövme, deri altına özel mürekkeplerle yapılan ve derinin renk alması sonucu kalıcı hale gelen bir işlemdir. Sanıldığının aksine dövme yakın tarihte çıkmış değildir. 1700’lerden beri dövmeler yapılmış, yaptırılmıştır. İlk dövme fikri ise diğerlerinden ayrılmak, farklı özelliklerin belirginleşmesi isteğiyle doğmuştur. Elbette zamanla ve kültürlere göre dövmelere yüklenen anlamlarda farklılık da olmuştur. Günümüzde de dövme sanatı oldukça gelişmiş ve çeşitlenmiştir. Peki, bu çeşitlerden bir tanesi olan minimal dövme nedir?

Genellikle dövme yaptırmayı arzulayan ancak acısından çekinen ya da dövmenin vücudunun küçük bir bölümünü kaplamasını isteyenlerin tercihidir minimal dövmeler. Dövmelerin işçiliği ve büyüklüğü de maliyeti etkilediğinden birçok insan için güzel bir alternatiftir. Bu bilgilerden sonra, minimal dövme nedir sorusunun cevabına geçelim. Minimal dövme, ismi gibi vücuda işlenen minik dövmelerdir. Çoğunlukla kadınların tercih ettiği bu dövmeler, estetik olarak ileri seviyedir. Küçük boyutlu bu dövmeler, çoğu zaman boylarından derin anlamları da karşılayabilmektedir. Bazen sizin için özel bir tarih, bazen kendinizi bulduğunuz bir kelime ve daha pek çok şey. Sizin için değerli olan bir şeyi ölümsüzleştirmek ama bu uğurda fazla acı çekmemek için güzel bir yoldur minimal dövmeler.

Minimal Dövme Yaptırmak İçin Beş Neden

Minimal dövme nedir sorusuna kısaca yanıt verdikten sonra bu dövmeyi neden yaptırmak gerektiğine de bir bakalım. İlk olarak garanti sever insanların yöneldikleri minimal dövme modellerinin, çirkin durup sizi mutsuz etmesi oldukça zordur. Zira o küçük dövmeler şıklıklarından ödün vermeden bulundukları bölgeyi güzelleştirecektir. İlk kez dövme yaptıracakların da tercihi bu modeller olmalıdır. Çünkü küçük olması, olası vazgeçiş durumlarında sildirme gibi işlemlerde kolaylık sağlayacaktır. Minimal dövme ile büyük anlamlar taşıyan tasarımları taşıyarak görenleri hayran bırakabilirsiniz. Ayrıca saklaması ve kapatılması daha kolaydır. Son olarak belki de bu dövmelerin en iyi yanı diğerlerine göre maliyetlerinin daha düşük olmasıdır.

Çok Tercih Edilen Minimal Dövme Modelleri

Minimal dövme nedir konusundan ve bu dövmenin artılarından bahsettikten sonra modellerinden de biraz konuşalım. Modellerin çeşitliliği oldukça fazladır. Kendi oluşturduğunuz tasarımla da ilgili yere gitmeniz mümkün ancak sonuçtan memnun kalmak istiyorsanız aklınızdakileri karşınızdakine iyi aktarın ve işin ehli bir yerde bu işlemi yaptırın. Unutmayın ki, dövme sağlığınızla doğrudan alakalıdır.

En çok kullanılan minimal dövme modelleri arasında; küçük çiçekler, hayvan figürleri, roma rakamları, sonsuz işareti, sol anahtarı, geometrik çizgiler, kalp figürleri, emojiler, dantel işlemeleri, elmas figürü, çeşitli origami şekilleri sayılmaktadır. Bunların yanı sıra seçeceğiniz bir yazı fontuyla istediğiniz kelime yahut cümle yazılabilir, tarih atılabilir. Hayal gücünüzle alakalı olarak sınırsız seçeneğiniz olduğunu hatırlatarak vücutta bu dövmelerin en çok hangi bölge yakıştığına geçiyoruz. İstenilen her yere yapılabilse de minimal dövmeler; el ve ayak bileği, ense, kulak arkası, köprücük kemiklerinin üstü veya altı ile omuz başlarında daha güzel durmaktadır.

0 0 oylar
Değerlendirin
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İletişime Geçin!
Bize yazın.
Scan the code
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Hemen Arayın!