Ankara Dövmeci

Geçici Dövme Nasıl Nasıl Yapılır?

geçici dövme nasıl yapılır
Geçici Dövme

Paylaş :

İçindekiler

Dövme, insanların belirli bir mesaj vermek veya kendilerini ifade etmek için kullandıkları bir yöntemdir. Dövme yaptırılırken birçok yöntem ve teknik vardır. Uygulama açısından teknik cihazların ve yeterli malzemelerin kullanıldığı dövme, insanlara birçok seçenek sunar. Bu seçeneklerden bir tanesi de geçici dövmedir. Geçici dövme teknik olarak kullanılan malzeme açısından biraz kısıtlıdır. Hint kınası, geçici dövmenin temel taşıdır. Bu kına; küçük ağaç veya büyük bir çalı şeklinde tanımlanan bitkilerin yapraklarından elde edilir. Elde etme işlemi, bu yaprakların kurutulmasından sonra tamamlanır. Kültürel ve sağlık alanlarında bir geçmişe sahip olan kına artık geçici dövme konusunda oldukça kullanılmaktadır.

Geçici dövme nedir?

Dövme tercihinin artmasıyla doğru orantılı olarak geçici dövme sektörü de bu akıma ayak uydurmuştur. Kına, geçici dövme işlemlerine entegre edilmiş ve bu sayede insanlar zorlu ve acılı bir dövme sürecinden kurtulmuşlardır. Bir diğer yandan geçici dövme yapılırken, hijyen konusu; diğer tekniklere göre daha esnektir. Çünkü eğer kınaya alerjiniz yoksa sağlık açısından geçici dövme size herhangi bir tehlike yaratmaz. En kolay geçici dövme yöntemi geçici dövme spreyi kullanılarak yapılanıdır. Yapılışı ve silinmesi oldukça kolaydır.

Geçici dövme uzun süre kalır mı?

Dövme yaptırılırken en çok düşünülen ve sorulan sorulardan biri, dövmeye karşı olan ilginin azalmasıyla bu dövmenin nasıl silineceğidir. Bazı kişiler sırf bu düşünceden dolayı bile dövme yaptırmaktan vazgeçmektedirler. Çünkü iğne enjekte edilerek deri altına uygulanan dövme yöntemleri oldukça zor yöntemlerle deriden silinir. Fakat geçici dövmede bu konuda bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Dayanıklılık süresi, herhangi bir enjekte işlemi olmadığı için oldukça sınırlıdır. Kalıcı dövmeye kuşkuyla yaklaşan kişilerin, geçici dövmeyi oldukça fazla sayıda tercih ettiği gözlenmektedir. Geçici dövmenizi yaptırdıktan sonra kullanımına özen göstermeniz gerekir. Eğer güneşten korumaz ve güneş ışınlarından dövmeniz direk etkilenirse, kullanım süresi düşmeye başlar. Genel olarak kullanım süresinin 1 ile 7 gün arasında değiştiğini düşünürsek; geçici dövme yaptıran kişilerin güneş kremi kullanmaları önerilir. Bu sayede geçici dövmenizi en verimli şekilde kullanabilirsiniz.

0 0 oylar
Değerlendirin
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İletişime Geçin!
Bize yazın.
Scan the code
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Hemen Arayın!