Ankara Dövmeci

Dövme Yaptırmak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

dövme yaptırmak istiyorum ne yapmalıyım
Dövme

Paylaş :

İçindekiler

İnsanlar hayatları boyunca vücutlarında taşımak istedikleri, unutmak istemedikleri ya da yara, ameliyat, yanık izlerini, doğum lekelerini kapattırmak için dövme yaptırmayı tercih etmektedir. Dövme yaptırmanın yaşı 18 olarak belirlenmiştir. Büyümeye bağlı olarak değişen vücut yapısı ile dövmenin yeri de değişeceğinden 18 yasından küçük olanlara dövme yapılmamaktadır. Dövme yaptırmaya karar vermek zor bir süreçtir. Aslında yaptırmaya karar verdikten sonra nasıl bir şey yaptıracağınıza ve nerenize yaptıracağınıza karar vermek de zor bir süreçtir. Tabi ki bu kararı kısa sürede vermemeniz gerekir. Çünkü dövmeyi sildirmek istediğinizde bile iyi sonuçlar vermemekte ve maliyeti da baya pahalı olan bir işlemdir. Peki, dövme yaptırmaya karar verdiniz. Bundan sonra nasıl bir yol izlemelisiniz gelin adım adım bunlara bakalım.

Herkes dövme yaptırıyor çok moda diyerek sizin de ben de dövme yaptırmak istiyorum düşüncesine girmemeniz gerekiyor. Hayatınız boyunca vücudunuzda taşıyacağınız bir şeyi sırf moda diye yaptırmanızı tavsiye etmeyiz. İlk önce yapmanız gereken deseni belirlemek. Eğer kimsede olmayan özgün bir desen istiyorsanız, bu desenlere google veya pinterest gibi sitelerden bakmayın. Eğer özel düşündüğünüz bir desen yoksa bulduğunuz dövmeciye ne istediğinizi anlatarak sizin için bir tasarım yapmasını isteyebilirsiniz. Desene karar verdikten sonra hangi bölgenize yaptırmak istediğinize karar vermelisiniz. İstenilen her yere dövme yapılabilmektedir.

Dövme yaptırmak istediğiniz yerle iyi bir ilişki kurmalısınız. Dövmenizin iyi bir dövme olması için iyi ilişkiler önemlidir. Fiyat konusuna gelecek olursak; dövme fiyatları pazarlığa açık değildir. Fiyatlar; desenin kapladığı yere, boyutuna, şekline ve dövme sanatçısının harcadığı emeğe göre karar verilir. “Dövme yaptırsam acır mı?” soruları da çok merak edilen konulardan biri. Genelde batma hissi ile tanımlanır acısı. Fakat bu dövmenizi nereye yaptıracağınızla ilgilidir. Vücudunuzdaki bölgeden bölgeye acı değişir. Aynı zamanda dövmecinin el yatkınlığı ile de alakalıdır.

Dövme yaptırdıktan sonra streç filme dövme yaptırılan bölge sarılır. Dövmecinizin size bilgi verdiği süre içinde streci dövmenin üstünden çıkarmamanız gerekir. Ayrıca dövmecinin vereceği bakım faktörlerine de dikkat ederek bunları uygulamalısınız. Sonuçta sizin dövmeniz ve ona iyi bakmak da sizin elinizde.

0 0 oylar
Değerlendirin
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Hemen Arayın!