Ankara Dövmeci

Dövme Yaptıran Herkese Nutuk Hediye

dövme yaptıran herkese nutuk hediye
Dövme

Paylaş :

İçindekiler

Ankara’ da bulunan Ranez Tattoo Piercing farkını bu defa da sanatıyla değil düşücesiyle ön plana çıkararak dövme ya da piercing yaptıran her müşterisine Mustafa Kemal ATATÜRK’ün yaşadığı zorluklara ışık tutan ölümsüz eseri Nutuk (Söylev) hediye ediyor. Bu zaman da belki de en çok ihtiyaç duyulan unutulan sözleri, yaşanılanları hatırlamak olacak.

Ranez Tattoo’dan Anlamlı Hediye

Yaratıcı bir düşünür ayrıca kalbi insan sevgisine sonsuz açık olan Atatürk’ün yeni Türkiye’yi geliştirmesinde egemen olan duygusun da ve düşüncesin de, sanat düşüncesi gibi, evrensel etkili olmuştur. Mustafa Kemal ATATÜRK yaşamı boyunca, sanata, sanatçıya ve estetiğe verdiği önemi 1930 yılında aşağıdaki sözü ile vurgulamıştır: “Hepiniz milletvekili olabilirsiniz, bakan olabilirsiniz, hatta cumhurbaşkanı bile olabilirsiniz. Fakat sanatkar olamazsınız.” Ayrıca insan ruhunun gelişimini düşünerek sanattan uzak bir millet için “ Bir millet sanattan ve sanatkardan yoksunsa tam bir hayata sahip olamaz. Böyle bir millet bir ayağı topal, bir kolu çolak, sakat ve hastalıklı bir kimse gibidir.

Dövme Yaptıran Herkese Nutuk Hediye

Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” özlü tanımlamayı yapmıştır. Ranez Tattoo Piercing geçmişine sahip çıkıp geleceğin insanlarına ışık tutacak olan Nutuk eserini hediye etme fikri bütün sanatçılara örnek olması gereken bir davranış biçimi, dövme yaptırmayı ya da piercing taktırmayı düşünmeyenlerin bile bu güzel fikir karşısında tekrar düşünmelerini sağlıyor. Ranez Tattoo Piercing bu takdire şayan düşüncesini bir gün bütün milletimizin anlamasını umut ediyorum.

5 1 oy
Değerlendirin
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İletişime Geçin!
Bize yazın.
Scan the code
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Hemen Arayın!