Ankara Dövmeci

Dövme ile Yara İzi Kapatma

dövme ile yara izi kapatma
Dövme

Paylaş :

İçindekiler

İnsanlar, sağlıklarının olumlu anlamda devamını sağlamak için birçok alanda ameliyat olabilmektedirler. Bu ameliyatların bazıları dikişsiz olsa da, bazıları dikiş iziyle kendinden bir hatıra bırakmaktadır. Küçük bölgelere uygulanan iz bırakmayan dikişler sorun olmazken, ameliyatın ciddiyetine ve büyüklüğüne göre bu iz büyüyebilir. Hem de kalıcı haldeyse, bu iz insanların sosyal yaşantısını ve ruh halini olumsuz halde etkiler. Bu moral bozucu izleri kapatmak için ise birkaç yol bulunmaktadır. Bunlardan biri de dövme yaptırarak yara izini kapatmak seçimidir. Sadece yara izini değil, yanık lekelerini ve doğum izlerini de dövmeler başarıyla kapatmaktadır. Bu konuda dikkat etmeniz gereken oldukça ciddi konular vardır. Çünkü dövme konusu ameliyat yerinizde oluşan izle entegre edilirken, farklı semptomlara uğradığı takdirde canınızı sıkabilir. Şimdi size bu konulardan bahsetmek istiyoruz.

Dövme ile yara izi kapatılırken dikkat edilmesi gereken konular nelerdir?

  • Yara iziniz taze ise dövme yapımı mümkün olmaz. Çünkü dövme, deri altınıza uygulanan bir işlem olacaktır. Bundan dolayı ameliyatınızın üzerinden, ameliyatın konusuna göre 6 ay ile 2 yıl arasında süre geçmesi gerekir. Bu konuda profesyonellerden bilgi alınız.
  • Yara izinizin bakımı dikkatli yapılmalıdır. Sağlık problemleriniz, sadece ameliyat esnasında yaşanan işlemlerle sınırlı kalmaz. Bu konuda yapmanız gereken, ameliyat süreci sonrasında kendinize dikkat etmeniz ve bakımlarınızı düzenli bir şekilde gerçekleştirmenizdir. Çünkü yara izinde oluşabilecek komplikasyon ve iltihaplanmalar, uzun vadede cilt ve daha da kötüsü ameliyat bölgesinde yaşayacağınız sorunlara sebebiyet verir. Bu da ameliyatın verimini düşürmekle kalmaz, yeri geldiğinde kalıcı sağlık problemlerine ve hatta ameliyatın tekrarlanmasına sebep olur.
  • Yara izinizin üzerine dövme yaptırmaya karar verdiğinizde bunu dövme ustanızla paylaşın. Bu kişi özellikle lisanslı ve tecrübeli olmalıdır. Çünkü kişi eğer bu konuda deneyimsiz ise yara izinizin olduğu bölgede deformeler olur.
  • Dövmenizi yaptırdıktan sonra bakımına çok önem veriniz. Kişilerin büyük ölçüde hatası, bakımı düzgün yapmamak olmaktadır. Bakım düzgün yapıldığı takdirde, dövmenizin yara izinizi kapatmanızın keyfini çıkartmaya başlayacaksınız.
0 0 oylar
Değerlendirin
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Hemen Arayın!