Ankara Dövmeci

Askerde Dövme Sorun Olur mu?

askerde dövme sorun olur mu
Dövme

Paylaş :

İçindekiler

Dövme; her sene insanların kendilerini anlatmak veya çevrelerine bir mesaj vermek için bedenlerine yaptırdığı şekil ve sözlerin bütününü içerir. Kimileri bu dövme yaptırmayı tutku olarak görürken, kimileri dövmeyi verdiği acı yüzünden, kimileri ise dikkat çekmek için yaptırırlar. Sebepleri incelemeden önce vereceğimiz tavsiye ilk önce sağlık ve hijyen ile alakalı olacaktır. Her ne sebepten dolayı dövme yaptırıyorsanız yaptırın; her zaman öncelikle sağlığınızı düşünün. Yaptıracağınız dövme ustasının belgesi olmasına ve yeterli gereklilikleri sağladığına dikkat ediniz. Sizin için kullanılan dövme malzemelerinin şahsınıza ait ve tek kullanımlık olması, sizin veya sizden sonra dövme yaptıracak kişilerin hastalık kapmasını önleyecektir.

Eski dönemlerde askere gidenler, vücutlarında bulunan dövmeler yüzünden bazı problemler yaşamışlardır. Fakat zamanın değişmesi ve düşüncelerin buna ayak uydurmasıyla artık bu durum ortadan kalkmaktadır. Dövme yaptıran kişi sayısında yaşanan artışla beraber, bu kişilerin askere gittiği takdirde görevlerini yaparken bir sorun yaşamadıkları gözlenmiştir. Dövmeler artık vücudun istenildiği bölgesine yaptırılabilir. Artık neredeki askeri birliğe gönderilmiş olursanız olun, bu problem ortadan kalkmıştır. Öncelikle zaten acemi birliğe gideceksiniz. Burada asker sayısının hayli fazla olmasıyla zaten dövmeniz belli olmamaktadır. Ustalık için gideceğiniz birlikte asker sayısının az olduğunu göreceksiniz. Dövmeleriniz burada ortaya çıkmış olabilir. Özellikle yaz ayında usta birliğinize gitmeniz halinde vücudun görünen bölgelerine yapılan dövmeler dikkat çekmeye başlar. Endişe etmenize gerek yok. Dövmeniz hiçbir sorun teşkil etmeyecektir. Bunun istisnaları gizli tutulmakla beraber tabi ki.

Daha önceki dönemlerde kurallar ve dikkat edilen hususlar bu kadar esnek değildi. Uzun süreli yapılan askerlik hizmetinde dövmeye çok hassas bir yaklaşım vardı ve izin verilmezdi. Günümüzde ise bu süreler kısaldığı ve dövme normalleşme sürecine dâhil olduğu için, bir sorun yaratmaz. Sivil hayatınızda yaptırdığınız dövmenize, askeri yaşantınızda da saygı duyulur. Saygı konusunun en üst derecede hissettirildiği devlet kurumlarından biridir TSK.

Sonuç olarak dövmeniz olması, askerde size bir sorun olmaz. Eğer kendinizi rahat hissetmek isterseniz ve dövmeniz geçiciyse onu çıkartarak kafanızda belirsizliklerden kurtulabilirsiniz.

0 0 oylar
Değerlendirin
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İletişime Geçin!
Bize yazın.
Scan the code
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Hemen Arayın!